Liczba Polaków pracujących za granicą przekracza kilka milionów. Część z nich osiedliła się w państwach zachodnich na stałe, druga część wyjeżdża do prac sezonowych. Polacy podejmują się zajęć, które nie zawsze mają związek z ich wykształceniem czy umiejętnościami. Jednak pieniądze, które mogą zarobić, znacząco różnią się od tych w naszym kraju. Ciekawą alternatywą są nasi południowi sąsiedzi – Czesi. Nasi rodacy łatwo się tam aklimatyzują. Z resztą wielu Polaków mieszka w przygranicznych miejscowościach, a jeździ do pracy w Czechach. Jak wyglądają sprawy podatkowe w tym kraju?

Zwrot podatku z Czech. Rozliczenie przyjemne, wygodne i bezpieczne

Uzyskaj zwrot podatku z Czech razem z Borsuk podatki. Nasz południowy sąsiad od wielu lat cieszy się zainteresowaniem Polaków szukających dobrze płatnej pracy. Z racji tego, że pracują tam legalnie, a ich pracodawca opłacał za nich składki na rzecz podatku dochodowego, mogą starać się później o zwrot podatku, czyli nadpłaconej kwoty. Ze względu na atrakcyjną stawkę podatku dochodowego, która wynosi 15%, zwrot podatku Czechy jest naprawdę opłacalny. Niskie podatki, wysokie wynagrodzenia i bliskość granicy, przemawiają za naszymi rodakami, którzy szukają miejsca do lepszego życia.

Biuro Borsuk załatwi za Ciebie wszystkie formalności

Wystarczy, że dostarczysz niezbędne dokumenty. Przede wszystkim odpowiednik polskiego PIT-u – Potvrzeni, kopię dowodu osobistego, zaświadczenie o posiadaniu rachunku bankowego i druk EU/EWR o osiąganych dochodach w Polsce. Wszystkie znajdziesz na stronie Borsuk Podatki. W kilku prostych krokach odzyskasz swój zwrot podatku z Czech. Pobierz i wypełnij dokumenty, odeślij je do Biura Borsuk, a ono zajmie się resztą. Pieniądze trafią na Twoje konto nawet w 3 miesiące. 

Zadzwoń lub napisz, aby skontaktować się z doradcą podatkowym. Specjaliści pomogą Ci przygotować deklarację podatkową, a dzięki temu rozliczenie z Czech będzie dla Ciebie wygodne i bezstresowe. 

 

Comments are closed.