Ludzie posiadający ogrody z pewnością docenią piękno roślin również w zimowej porze. Bardzo popularne są drzewka japońskie. Mowa tutaj na przykład o niwakach.

Drzewka formowane w polskim ogrodzie – dlaczego są tak popularne?

Rośliny otulone śniegiem bądź oszronione bardzo dobrze się prezentują. Szczególne majestatycznie wyglądają niwaki, które znane są też jako bonsai ogrodowe. Jak się okazuje, właściciele ogrodów japońskich bardzo dobrze wiedzą, jak zima ubarwia ich ogrody. Na tle śniegu świetnie uwidaczniają się wszystkie chmurki na takiej roślinie.

Możliwe jest dodatkowe podświetlenie drzewka nocą. Dzięki temu wygląda ono obłędnie przez całą dobę. Nierzadko wystarczy w ogrodzie zaledwie jeden niwak jako soliter, który posadzony we właściwie reprezentatywnym miejscu podniesie wizualnie atrakcyjność ogrodu, co jest celem wielu osób.

Dlaczego ludzie coraz częściej decydują się na sadzenie niwaków?

Niwak to piękne drzewo ogrodowe, które zachwyca swoim wdziękiem. Jego ogromną zaletą jest fakt, że nie wymaga specjalnej i wymagającej pielęgnacji. Niwaki coraz częściej kupowane są przez Polaków. Można je zamówić w wielu sklepach ogrodniczych. Takie drzewka przycina się po ustąpieniu dużych mrozów już na przełomie marca oraz kwietnia. Mowa tutaj o okresie, w którym drzewka są na etapie poprzedzającym szybki wzrost. Z tego powodu o wiele łatwiej można uformować ich gałązki.

Kiedy tylko pogoda będzie cieplejsza, nasadzenia wypuszczają nowe przyrosty i będą się zagęszczały, co zdecydowanie utrudni ich przycinanie. Następny termin cięcia niwaków przypada na lipiec bądź czerwiec. W takowym okresie powinno się przede wszystkim poprawić kształt pozostawionych na gałęziach chmurek bądź talerzy.

Pielęgnacja niwaków – co trzeba wiedzieć?

Warto zaznaczyć, że formę niwaków poprawia się jeszcze raz na koniec lata. Celem jest to, żeby nie dopuścić do drewnienia niepożądanych gałązek, które wyrosły wiosną oraz latem. Trzeba wiedzieć o tym, że niwaki z sosny tnie się z pominięciem terminu wczesnowiosennego. Po raz pierwszy usuwa się z nich zbędne gałązki dopiero w czerwcu bądź w maju.

Żeby niwak ogrodowy był odporny na opadanie, a także na brązowanie igieł, trzeba zastosować specjalne nawozy, które mają lekko zakwasić glebę. Można je zakupić w praktycznie każdym sklepie ogrodniczym w przystępnej cenie. Trzeba wiedzieć o tym, że niwak z sosny, tak samo, jak niwak z jałowca, w polskim klimacie bez problemu przetrwa nawet srogą zimę. Dlatego bardzo często kupowane jest przez Polaków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Comments are closed.

https://radiopoznan.fm/informacje/materialy-sponsorowane/jak-wybrac-dobre-ubezpieczenie-samochodu https://antekwpodrozy.pl/455-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-na-czas-podrozy https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=28588