Zastanawiając się nad tym, jakie okno balkonowe wybrać, otrzymamy dwa rozwiązania do wyboru. Drzwi balkonowe przesuwne i otwierane – które z tych okien będzie najlepsze? Każde rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety.

Drzwi otwierane

Zanim poznamy drzwi balkonowe przesuwne, poznajmy coś, co właściwie jest już nam doskonale znane od wielu lat. Okna otwierane to najbardziej klasyczna propozycja do której chyba każdy z nas jest przyzwyczajony. Tańsza wersja okien, której to sama nazwa wskazuje, jak one są otwierane. Polecane do miejsc, gdzie przeważają małe otwory balkonowe, czyli np. ogródki działkowe. W przypadku domów, czy też mieszkań o sporym metrażu na ogół montuje się te drzwi, które mają dwa skrzydła – chociaż tak naprawdę każdy podejmuje samodzielnie decyzję, ponieważ doskonale spiszą się tu także okna z jednym skrzydłem. Ich wadą jest to, że zabierają nieco miejsca.

Drzwi balkonowe przesuwne

Właśnie trwa wielki boom na ten typ okien. Dlaczego? Ponieważ jest to takim synonim nowoczesności. Czy to tylko moda, czy coś jeszcze sprawia, że tak dużo osób chciałoby mieć takie okna? Przesuwna stolarka okienna jest niezwykle praktyczna, ponieważ podczas otwierania i zamykania nie zajmują one tak dużo miejsca. Okna te mają jedną, poważną wadę – cenę. Niestety, ale przez to znajdują się one poza zasięgiem wielu osób, ponieważ ich cena jest naprawdę bardzo wysoka. Z kolei ich zaletą jest to, że pozwalają one w znaczny sposób obniżyć próg, co też ułatwia wielu osobom przemieszczanie się. 

Comments are closed.