Sprawy rozwodowe są obecnie jednymi z najczęściej prowadzonych przed polskimi sądami. Sam proces rozwodowy może być powodem niepokoju i frustracji, przez co coraz większa ilość osób przygotowujących się do takiej rozprawy decyduje się na zatrudnienie adwokata. Czy faktycznie może on pomóc?

Ile może trwać rozprawa rozwodowa?

Sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się miesiącami, jak również być rozstrzygane na jednym lub dwóch posiedzeniach – wszystko zależy od szeregu czynników, ale również tego, czy rozwód ma być z orzekaniem o winie, czy też nie. Wiele zależy od samych małżonków – jeśli zależy im na szybszym rozwodzie niezwykle istotne jest, aby wykorzystali chęć nawiązania dialogu i współpracy podczas rozprawy rozwodowej. W przypadku skomplikowanych spraw, w których konieczne jest zadbanie o dobro małoletnich dzieci, sąd przede wszystkim musi wskazać głównego opiekuna oraz określić zasady widywania się dziecka z drugim rodzicem. Sprawy majątkowe rozsądza sąd lub też wskazuje mediatora, który pomaga małżonkom podzielić majątek.  

Co jest zadaniem adwokata podczas rozwodu?

Podstawą w pracy adwokata, którego zatrudniamy do pomocy przy rozwodzie, jest dokładne zapoznanie się ze sprawą, określenie jej trudności, bezstronna ocena. Adwokat powinien wyjaśnić, jakie rozwiązania prawne warto wykorzystać, aby osiągnąć zamierzone cele w sądzie – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.pl. Adwokat może również odwieść przed podejmowaniem konkretnych kroków, które mogą zaszkodzić naszej sytuacji prawnej. Kolejnym krokiem jest wspólne opracowanie pozwu rozwodowego, jego odpowiednie uargumentowanie. Adwokat przedstawia w naszym imieniu wnioski, walczy o nasze dobre imię, podpowiada, jakie rozwiązania okażą się skuteczne w sądzie. 

Comments are closed.