Ciąża to szczególny czas dla kobiety i całej rodziny. Oczekiwanie narodzin potomka potrafi wywrócić świat do góry nogami. Zmienia się też ciało: brzuch się zaokrągla, woda zatrzymuje się w organizmie, powodując obrzęki, a piersi stają się bolesne i znacząco większe.

Czym wyróżnia się bielizna ciążowa?

Bielizna ciążowa różni się znacząco od klasycznej bielizny, do której kobiety wcześniej były przyzwyczajone. Biustonosze są zwykle bardziej zabudowane, ich ramiączka są grubsze i bardziej elastyczne po to, by nie tylko chronić piersi, ale też odciążyć kręgosłup. Warto zwrócić uwagę, aby ciążowy biustonosz pozbawiony był fiszbin. Metalowe fiszbiny często uciskają delikatną skórę piersi wywołując ból i podrażnienie.

Majtki ciążowe charakteryzują się tym, że uszyte są z ekologicznej i organicznej bawełny, dzięki której skóra jest wentylowana i mniej narażona na stany zapalne czy infekcje wirusowe. Ciążowe majtki pozbawione są też gumy, która mogłaby uciskać rosnący brzuch. Majtki ciążowe najczęściej dostępne są w opcji z elastanem – dodatkiem rozciągliwego materiału, który pozwala na niemal doskonałe dopasowanie. Co więcej, bezszwowa technologia szycia sprawia, że majtki doskonale dopasowują się do każdej sylwetki i rozciągają się w sposób, który nie wywołuje żadnego dyskomfortu u ciężarnej.

Oferta ciążowa

Bielizna ciążowa dostępna jest w sklepach stacjonarnych i internetowych w wielu różnych kolorach i wzorach. I choć producenci dokładają wszelkich starań, aby bielizna ciążowa wyglądała również bardzo estetycznie to kobiety i tak w pierwszej kolejności postawią na wygodę.

Kupując bieliznę ciążową zaleca się skorzystać z porady profesjonalisty, który doradzi jaki fason i krój będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Dobór bielizny ciążowej

W ciąży warto zadbać o dobrze dopasowaną bieliznę ciążową. Od niej zależy bardzo wiele: prezencja kobiety ciężarnej, która również chce czuć się pięknie oraz przede wszystkim jej wygoda, swoboda w trakcie wykonywania czynności dnia codziennego i komfort. Zmieniające się dynamicznie ciało sprawia, że coraz trudniej zmieścić się w tym samym biustonoszu czy majtkach, dlatego może okazać się, że jedna para nie będzie wystarczająca.

W tym szczególnym czasie jakim jest ciąża rezygnuje się najczęściej z koronki czy syfonu na rzecz naturalnych ekologicznych tkanin, które pozwolą skórze swobodnie oddychać, a przyszłej mamie czuć się pięknie, świeżo i zdrowo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.