Perfekcyjny manicure wygląda bardzo elegancko i estetycznie. Można zrobić trwałą stylizację paznokci w domu lub w salonie kosmetycznym. Ważnym produktem, który wpływa na wiele aspektów, jest baza do paznokci. Gdzie można ją kupić? Co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy?

Obecnie stosuje się trzy popularne metody zdobienia paznokci i są to manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy. Każdy z nich ma swoje plusy. W każdym w nich można liczyć na doskonały efekt, a także trwałość stylizacji, która utrzymuje się nawet przez 4 tygodnie.

Przy manicure hybrydowym i żelowym niezbędne jest użycie lampy UV, którą utwardza się poszczególne warstwy nakładane na płytkę. Akryl nie wymaga użycia takiego sprzętu i utwardza się samoczynnie. W przypadku manicure żelowego i akrylowego można przedłużyć paznokcie. Najłatwiejsza jest metoda hybrydowa i wiele pań wykonuje taki manicure samodzielnie w domu. O wyborze warto zdecydować z pomocą manikiurzystki, która dobierze stylizację do kondycji paznokci.

Baza do paznokci – niezbędnik każdego manicure

Nieodłącznym produktem stosowanym podczas stylizowania paznokci jest baza. Nakłada się ją na zmatowioną i odtłuszczoną płytkę, a następnie utwardza. Dostępne są różnego rodzaju bazy, które różnią się od siebie składem. Jednym z częściej wybieranych produktów jest baza klasyczna, uniwersalna, która nadaje się do większości zabiegów stylizacyjnych.

Baza witaminowa jest stosowana w przypadku pań, które mają kruche, słabe i łamliwe paznokcie. Taki produkt zawiera znacznie więcej składników odżywczych, które przyspieszają regenerację i odbudowę płytki. Można znaleźć także bazę żelową, dzięki której można przedłużyć delikatnie paznokcie lub je nadbudować.

Jaką bazę do paznokci wybrać?

Decydując się na zakup bazy do paznokci, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim najważniejsza jest trwałość produktu i to powinno być pierwszym ważnym czynnikiem. Nie wolno zapomnieć także o łatwości aplikacji, która przyspiesza zrobienie manicure.

Dobrze jest także wybrać bazę, która ładnie pachnie. Dzięki temu zabieg stanie się dużo przyjemniejszy i pozwoli się zrelaksować. Baza do paznokci powinna być oczywiście wydajna, aby nie trzeba było jej kupować co kilka miesięcy. Najlepiej postawić na sprawdzone marki, które polecają profesjonalne kosmetyczki. Takie produkty można znaleźć w dobrych drogeriach i hurtowniach kosmetycznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie baza do paznokci.

Comments are closed.