Należy mieć świadomość, że metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej. Umożliwia bowiem na uzyskanie niezwykle estetycznego końcowego rezultatu, który będzie w stanie utrzymać się paznokciach stosunkowo długi czas.

Na czym dokładnie polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Metoda żelowa zdobienia paznokci powoduje, że możliwe jest uzyskanie niezwykle trwałych paznokci charakteryzujących się zwiększoną wytrzymałością. Godny uwagi jest fakt, że zabieg polega na nałożeniu przez profesjonalistkę na paznokcie utwardzanej masy żelowej. Jest ona ponadto wzmacniana przy użyciu lampy LED czy UV.

Należy zdawać sobie sprawę, że wspomniana forma jest w stanie utrzymać się na paznokciach nawet do miesiąca. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że panie posiadające paznokcie, które szybko rosną, powinny regularnie ponawiać ich zdobienie co dwa tygodnie. Oczywiście żele będą w stanie zagwarantować wzmocnienie, zdecydowanie najlepiej zdadzą egzamin na silnej oraz zdrowej płytce.

Zdobienie żelowe krok po kroku

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się przez przedstawicielkę płci pięknej do doświadczonej manikiurzystki. Warto jednak wiedzieć, że paznokcie żelowe można także bez żadnego problemu wykonać. domu. Godny uwagi jest fakt, że od umiejętności kobiety będzie zależeć ostateczny efekt, a także trwałość paznokci. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności właściwe przygotowanie płytki paznokcia. Należy ją zmatowić, a także dokonać odtłuszczenia za pomocą specjalnych preparatów.

Kolejnym etapem będzie prawidłowe zaaplikowanie masy żelowej. Nie powinno się używać zbyt grubej warstwy, może zostać bowiem uzyskać nienaturalny efekt. Najlepszą opcją będzie aplikowanie niedużej ilości żelu krótkimi, a także zdecydowanymi ruchami. Następnie można bez żadnego problemu przejść do utwardzenia żelu.

Jak zdobić paznokcie na żelu?

Odpowiednio przygotowane paznokcie można bez żadnego problemu pomalować lakierami hybrydowymi czy klasycznymi lakierami do paznokci. Kobiety muszą wiedzieć, aby do zmywania lakieru stosować zmywacze nie posiadające w swoim składzie acetonu. Może on bowiem rozpuścić żel, a także zniszczyć praktycznie cały efekt manicure.

Przedstawicielka płci pięknej może również w zależności od swoich preferencji nałożyć na paznokcie dowolne ozdoby. Można postawić na lśniące pyłki czy delikatne brokatowe zdobienia. Doskonale egzamin zdadzą również rozmaite naklejki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Comments are closed.