Rośliny jako dekoracja nigdy nie wychodzą z mody. Aby nadać im jeszcze piękniejszy wygląd, warto posadzić je w efektownych donicach. Jakie sprawdzą się w nowoczesnym salonie? Oto przegląd najciekawszych modeli!

Kolorowe donice w geometrycznych kształtach

Minimalistyczne formy idealnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. Widać je również wśród donic dekoracyjnych, które dzięki temu doskonale wpisują się w wystrój współczesnych salonów.

Donice w kształcie prostych sześcianów i prostopadłościanów, rozszerzających się do góry tub mają prosty, ale jednocześnie elegancki kształt. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się tworzywa sztuczne, które są wytrzymałe i lekkie.

Do wyboru są modele wykończone połyskującymi lakierami lub matowymi powłokami w popularnych kolorach jak biały, szary, czarny, czerwony. Wśród tak wielu kolorów z łatwością można wybrać idealne donice dekoracyjne do nowoczesnego salonu.

Donice ze stali nierdzewnej

Chłodny blask stali świetnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami, dlatego tego typu dekoracyjne donice wyśmienicie prezentują się we współczesnych salonach.

Donice ze stali nierdzewnej można kupić w dwóch wariantach wykończeniowych – polerowanym i satynowanym. Polerowana stal ma lustrzany połysk i świetnie będzie wyglądała w tych salonach, w których znajdują się elementy z tego samego materiału. Z kolei stal satynowana jest matowa, co także nadaje jej efektowny, szlachetny wygląd.

Donice podświetlane LED

Donica z podświetleniem? Dlaczego nie! To stylowa dekoracja, która sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach, wprowadzając do wnętrza klimatyczne oświetlenie.

Podświetlane donice dekoracyjne wykorzystują diody LED, które wyróżniają się niskim poborem energii i długą żywotnością. Do dyspozycji są modele w różnych kształtach, wielkościach, a także kolorach podświetlenia. Donica może świecić na biało, ale również może przybierać różnorodne odcienie z palety RGB. Obsługa odbywa się za pomocą podręcznego pilota.

Donice betonowe w stylu loft

Stylowym dodatkiem do nowoczesnego salonu mogą być również donice wykonane z betonu architektonicznego. Świetnie komponują się z aranżacjami w stylu loft – industrialnymi przestrzeniami wzorowanymi na dawnych manufakturach.

Betonowe donice oferowane są w wariancie z surowego betonu szarego, ale również można kupić je w różnych kolorach. Do dyspozycji są zarówno duże donice stojące, jak i mniejsze doniczki przeznaczone do umieszczenia na parapecie, stole. Ich proste kształty znakomicie wpisują się w nowoczesne aranżacje i sprawiają, że wyglądają niebanalnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.