Kuchnia w stylu rustykalnym kojarzona jest ze stylem wiejskim. Nie ma się czemu dziwić, bo samo słowo rustykalny oznacza wiejski. Czym jeszcze charakteryzują się takie pomieszczenia, które w wielu osób z miejsca wzbudzają pozytywne skojarzenia?

Cechy stylu rustykalnego

Kuchnia w stylu rustykalnym wielu osobom przywodzi na myśl czasy historyczne. Po części jest to racja, ponieważ jest to styl, który mocno związany jest z romantyzmem. Te romantyczne, sielskie, wiejskie inspiracje przetrwały do dzisiaj i można odnaleźć je nie tylko w pomieszczeniach kuchennych. Czym cechuje się taki styl? Po pierwsze prostota, a po drugie naturalne materiały. Trzecim, bardzo charakterystycznym elementem jest drewno, które “nosi” na sobie świetność czasów przeszłych. Nawet we współczesnych fabrykach produkowane są elementy drewniane, które noszą na sobie “ślady” czasów przeszłych.

Klimatyczna kuchnia w stylu rustykalnym

Jednym z najważniejszych elementów w kuchni jest stół, który musi zostać dopasowany do zestawu meblowego. W dawnych czasach byłby to wielki, ciężki stół drewniany, który w jednym momencie byłby tradycyjnym blatem roboczym dla gospodyni, a w drugim momencie służyłby za miejsce gromadzenia się całej rodziny na posiłku. Nie zapominajmy o tym, że w takiej kuchni równie ważne są dodatki. Stawiajmy na naturalne materiały, jak chociażby len, bawełna. Świetnie odnajdą się tu również drewniane dodatki lub te, które zostały wykonane z kamienia. Są to bardzo ciekawe propozycje, które nadają się do kuchni rustykalnej. 

Comments are closed.