Świnoujście jest nadmorskim miastem uzdrowiskowym, liczącym około czterdziestu tysięcy mieszkańców. Jego niezwykłe położenie na trzech wyspach, piaszczysta plaża oraz liczne atrakcje sprawiają, że latem przeżywa ono prawdziwe oblężenie turystyczne. A czy warto wybrać się tam jesienią?

Dlaczego warto wybrać się nad polskie morze jesienią?

Jesień to czas, kiedy uciążliwe upały ustępują miejsca chłodnym porankom i szybko nadchodzącym wieczorom. Dla osób, chcących udać się w tym czasie na wypoczynek, Bałtyk jest miejscem jak najbardziej polecanym – to właśnie wtedy, szczególnie podczas sztormowej pogody, stężenie jodu jest dużo wyższe niż latem. Również noclegi nad morzem znajdziemy w bardziej atrakcyjnych cenach.Niewątpliwą zaletą jest też znacznie mniejsza, niż w sezonie wakacyjnym, ilość turystów oblegających plaże, atrakcje i restauracje. Jesienią znajdziemy więc na nadmorskich plażach dużą dawkę zdrowia i błogiego spokoju.

Swinoujscie noclegi blisko plaży w sezonie jesiennym

Szukając noclegów w Świnoujściu, już od września możemy natknąć się na ciekawe oferty w bardzo dobrych cenach. Zdarza się, że latem za tę samą kwaterę czy pokój zapłacilibyśmy o kilka lub nawet kilkanaście procent więcej. Dlatego wybierając się na urlop jesienią, możemy śmiało poszaleć z noclegiem w wyższym standardzie, dobierając do tego na przykład wyżywienie czy inne, dodatkowe atrakcje.Jeśli chodzi o Swinoujscie noclegi nawet bardzo blisko morza, nie powinny stanowić w sezonie jesiennym problemu, najlepiej jednak nie zostawiać poszukiwań na ostatnią chwilę, szczególnie jeśli wybieramy się na wypoczynek wraz z rodziną lub większą grupką osób.

Jakie atrakcje znajdziemy w mieście u ujścia rzeki Świny?

Świnoujście to miasto, które oprócz rozległych plaż i płytkiej wody przy brzegu, oferuje wiele atrakcji turystycznych, historycznych i przyrodniczych. Znajdziemy tutaj promenady, słynne uzdrowisko ze złożami wód leczniczych i borowinami oraz parkiem zdrojowym, a także liczne szklaki turystyczne piesze i rowerowe. Dla osób lubiących historię ciekawą propozycją będą muzea, na przykład Muzeum Obrony Wybrzeża, które znajduje się w historycznym Forcie Gerharda czy Muzeum w Latarni Morskiej. Amatorzy przyrody z pewnością docenią pomniki przyrody, wśród których znajdują się cisy „Korsarze” i plantan klonolistny „Cudzoziemiec”.Jesienią w Świnoujściu nie tylko noclegi znajdziemy w atrakcyjnych cenach, możemy spotkać się również z promocyjnymi ofertami na serie zabiegów leczniczych, takich jak masaże, kąpiele czy wczasy odchudzające. Warto rozejrzeć się również za ofertą kosmetyczną, by zafundować sobie odnowę biologiczną czy SPA w świetnej cenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Świnoujście noclegi blisko morza.

Comments are closed.