Uniwersalne i niedrogie – po szablony malarskie sięga się z różnych powodów. Najczęściej jest to chęć odmienienia mieszkania małym kosztem. Jak je wykorzystać?

Klasycznie i nowocześnie, czyli wzory, które pasują do każdego stylu

Spory wybór wśród szablonów malarskich zachęca do ich wypróbowania zarówno fanów tradycyjnych rozwiązań w dekoracji wnętrz, jak i tych nastawionych na nowości i nietypowe połączenia. Regularne kształty, figury geometryczne lub vintage’owe nadruki – każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokój dziecięcy, a może salon?

Określone wzory świetnie komponują się z wystrojem konkretnego pomieszczenia. Zwierzaki, chmurki lub gwiazdy najczęściej wybierane są do pokojów dziecięcych, a florystyczne i geometryczne kształty wypełniają przestrzeń salonu lub kuchni. Łączyć można je na różne sposoby – to główna zaleta szablonów malarskich.

Remont z ograniczonym budżetem? Warto postawić na szablony malarskie

Nie ma co ukrywać, że nawet najmniejszy remont wnętrza wymaga nakładu finansowego. Same narzędzia, farby lub tapety kosztują sporo, a dodając do tego usługi specjalistów, tworzy się kwota, którą zazwyczaj trzeba odłożyć lub dobrze przemyśleć. Niewielkie poprawki można jednak wprowadzić za pomocą szablonów malarskich, które znacznie odświeżają pomieszczenia, nie narażając na spore wydatki. Najtańsze można kupić już za kilkanaście złotych.

Samodzielne wykonanie

Plusem tego typu szablonów jest to, że bez problemu może ich użyć każda osoba – nawet ta, niemająca zdolności artystycznych. Jest to gotowe rozwiązanie, które często nie wymaga nawet pomocy domowników. Znacznie bardziej wymagające są wszelkiego rodzaju dekoracje z użyciem tapety lub malunków ściennych – wykonanie takiej usługi wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Nowe meble? Szablon malarski daje drugie życie meblom

Miłośnicy vintage’owych mebli często decydują się na ich własnoręczne odnawianie. Szablony są nie tylko ciekawym sposobem na urozmaicenie szafy lub regału, ale także pewnego rodzaju sztuczką, ukrywającą niedoskonałości mebla. Zadrapania, rysy, odpryskująca farba – takie szkody można łatwo zakryć wybranym wzorem i cieszyć się oryginalnym wystrojem.

Inne powierzchnie gładkie, czyli lustra, szyby i drzwi

Szablony malarskie sprawdzają się również na innego rodzaju powierzchniach. Najważniejsze, by były gładkie – wtedy dany wzór nie ulega zniekształceniom. Mimo, że ozdoby na lustrach czy oknach nie zawsze są praktyczne i estetyczne, warto skusić się na nie podczas specjalnych okazji. Idealnym momentem są przygotowania do świąt, kiedy to dom jest wręcz skąpany we wszelkiego rodzaju akcesoriach sezonowych. Ciekawym i trwałym dopełnieniem klimatu Bożego Narodzenia może więc okazać się umieszczenie wzorów z postacią Mikołaja lub bałwanka na nietypowych powierzchniach w mieszkaniu. Natychmiastowy efekt odnowy wnętrza? Kształty utworzone z szablonów malarskich to ciekawe rozwiązanie dla każdego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/.

Comments are closed.