Znalezienie dobrego adwokata nie zajmie nam dzisiaj wiele czasu – wielu specjalistów proponuje swoje usługi zarówno w dużych, jak i średnich czy niewielkich miastach. Pomoc adwokata może okazać się nieodzowna w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie czy tez w kwestiach związanych z podziałem majątku. Czym kierować się wybierając adwokata?

Znajdź doświadczonego specjalistę!

Szukając adwokata przede wszystkim skupmy się na prawnikach specjalizujących się w prawie rodzinnym i cywilnym – mają oni odpowiednie doświadczenie i świetnie orientują się w kwestiach związanych z rozwodami. Druga istotna kwestia to zapoznanie prawnika z nasza sytuacją i podanie mu powodów, dla których doszło do pozwu rozwodowego. Zadaniem adwokata jest bezstronna ocena, jak również podpowiedź, jaką ścieżkę działania na drodze sądowej obrać, aby osiągnąć zamierzone cele. Adwokat ma dbać o nasze dobre imię przed sądem, bronić naszych interesów oraz chronić nas przed podejmowaniem kroków, które mogłyby zaszkodzić naszej sprawie. Adwokat może składać wnioski formalne, składać apelacje. O roli adwokata podczas rozpraw sądowych przeczytasz na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.

Jak przygotować się do rozprawy sądowej?

Wśród najlepszych metod na przygotowanie się do rozprawy sądowej wymienia się próby porozumienia z małżonkiem. Ustalając wspólne stanowisko i dzieląc majątek między siebie znacząco upraszczamy sprawę rozwodową. Mediacje pomiędzy małżonkami może również zasądzić sąd – w tym przypadku konieczne jest udanie się do mediatora, który pomaga w rozstrzygnięciu istotnych z punktu widzenia związku spraw. Pomoc mediatora może okazać się ważna również w kwestii ustalenia wysokości alimentów czy podziału czasu opieki nad dziećmi.

Comments are closed.