Kolor czarny jest chętnie wykorzystywany w aranżacji wszystkich pomieszczeń w domu. Warto dodać, że czerń stanowi podstawę wielu popularnych trendów wnętrzarskich. Jak wykorzystać czerń we wnętrzach? Jak łączyć ją z innymi kolorami?

Meble w stylistyce loftowej – modny trend!

Jednym z ciekawszych trendów ostatnich lat jest bez wątpienia styl loftowy. Na pierwszy rzut oka może on się wydawać surowy, jednak przyglądając mu się bliżej, zauważymy jego niewątpliwe walory i atuty. Styl loftowy wykorzystuje niebanalne materiały: lite drewno, kamień, szkło hartowane, stal, cegłę. Meble wykorzystywane we wnętrzach loftowych to eleganckie kolekcje, utrzymane w stonowanych kolorach. Nierzadko projektanci łączą w nich czerń z dekorami imitującymi naturalne drewno, co nadaje meblom niebanalnej oprawy. Uwagę przyciągają detale, które podnoszą estetykę mebli – czarna komoda na nóżkach to jedna z ciekawszych propozycji. We wnętrzu takiej komody znajdzie się dość miejsca do przechowywania ubrań, a wysokie nóżki pozwolą na wygodne czyszczenie przestrzeni pod meblem.

Kuchnia retro – czerń i biel!

Kuchnie w stylistyce retro są jednymi z najchętniej tworzonych. Ich niebanalny wygląd sprawia, że przebywanie w takich wnętrzach to czysta przyjemność. Kuchnie retro warto zaaranżować w czerni i w bieli – mocny kontrast kolorystyczny sprawi, że pomieszczenie nabierze charakteru, a każdy domownik będzie przebywać w nim z przyjemnością. Tłem w kuchni powinny być białe meble w stylistyce retro, wykorzystujące przeszklone szafki i regały, szprosy, fronty z frezami, ale też dekoracyjne uchwyty. Podłogę warto wyłożyć czarnobiałą kostką, która stworzy wzór szachownicy. Uzupełnieniem takiego wnętrza mogą być stylizowane lampy, proste dekoracje, wazony z kwiatami

Comments are closed.