Polichlorek winylu jest polimerem syntetycznym, który otrzymywany jest w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany jest do wytwarzania tworzyw sztucznych, w tym okien oraz drzwi PVC. Charakteryzuje się właściwościami termoplastycznymi i dużą wytrzymałością mechaniczną. Jest odporny na przenikanie czynników biologicznych, takich jak grzyby czy bakterie. Ponadto odporny jest na działanie wielu rozpuszczalników.

Czym charakteryzują się okna PVC?

Jak wyżej zostało wspomniane okna PVC, zostały wyprodukowane z użyciem polichlorku winylu. Są to okna plastikowe, które charakteryzują się bardzo wysoką szczelnością. Odporne są ona na liczne warunki atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV, wiatr, deszcz oraz śnieg. Ich główną zaletą jest to, że są niezwykle lekkie i nie obciążają konstrukcji całego domu.

Ponadto okna plastikowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Tak naprawdę wystarczy mokra ściereczka oraz płyn, aby pozbyć się większych zabrudzeń. Dodatkowym plusem jest to, że okna wyprodukowane z polichlorku winylu, mogą być polerowane. Stawiane są one na równi z ich drewnianymi odpowiednikami. Okna plastikowe charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa, dlatego nie musisz martwić się o swój dobytek w razie włamania.

Czy okna PVC są tańsze od okien aluminiowych oraz drewnianych?

Cena okien może różnić się w zależności od wielu elementów, takich jak kształt, materiał oraz rozmiar. Najtańszymi oknami, które można znaleźć na rynku powstały z polichlorku winylu. Jednak należy podkreślić, że okna plastikowe są wykonane z materiałów dopuszczonych do sprzedaży, które spełniają normy Unii Europejskiej. Są one całkowicie bezpieczne, dlatego należy wziąć je pod uwagę przy zakupie okien.

Rozpiętość cenowa okien PVC jest bardzo duża. Przyjmuje się, że standardowe modele, które wykonane są w kolorze białym, kosztują około 700 zł. Wyższe koszty będą ponosić osoby, które planują zakupić okna wykonane na wymiar, w określonym kolorze, z dwustronną okleiną lub szybą antywłamaniową.

Trzecia uszczelka w oknie PVC – co to jest?

Firmy, które specjalizują się w produkcji okien, mają w swojej sprzedaży okna w systemie AD (z dwoma uszczelkami) oraz MD (z trzema uszczelkami). Jaka jest pomiędzy nimi różnica?

System MD charakteryzuje się tym, że oprócz przylgi zewnętrznej i wewnętrznej występuje również dodatkowe uszczelnienie części środkowej styku ramy ościeżnicy i skrzydła okiennego. Okna takie są bardziej odporne na hałasy dochodzące z zewnątrz oraz na działanie czynników atmosferycznych, takich jak na przykład wiatr.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pvc.

Comments are closed.