Odpoczynek w ogrodzie to prosty sposób na podładowanie wewnętrznych akumulatorów. Nie trzeba wiele, by taki ogród czy taras zaprojektować. Poza wygodnymi meblami czy eleganckimi dekoracjami, warto pomyśleć również o podnoszeniu komfortu użytkowników tarasu. Pomoże w tym parasol grzewczy. Nowoczesny promiennik gazowy to urządzenie coraz częściej widoczne w polskich strefach wypoczynkowych.

Czym jest parasol grzewczy?

Nowoczesne urządzenia takie jak parasol grzewczy są coraz bardziej popularne w Polsce. Jeszcze do niedawna promienniki gazowe kojarzone były przede wszystkim z ogródkami restauracyjnymi na rynkach dużych miast. Ich zadaniem było podnoszenie temperatury powietrza otoczenia, w miejscach gdzie odpoczywali klienci restauracji w ogródkach letnich. Dzisiaj to urządzenie bez żadnego problemu możemy wykorzystać we własnych ogrodach czy na tarasach. Urządzenie takie jak parasol grzewczy zaprojektowane jest w taki sposób, by móc obsługiwać go bez większych problemów. Istotnym atutem jest również wysoki poziom bezpieczeństwa: projektanci zadbali, by urządzenie posiadało automatyczne wyłączniki w razie przechyłu. Promienniki emitują ciepło w promieniu nawet do 5 metrów!

Jak zasilany jest parasol grzewczy?

Funkcjonalny parasol grzewczy to urządzenie zasilane gazem z butli. Butla gazowa ukryta jest wewnątrz urządzenia, dzięki czemu zachowana jest wysoka estetyka produktu. Gaz jest spalany, a emitowany płomień może być regulowany za pomocą prostego pokrętła. Warto dodać, że ogrzewacze tarasowe posiadają europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Aby mieć pewność, że promiennik będzie działał prawidłowo, należy ustawić go w odległości minimum pół metra od ściany. Istotne jest także, by znajdował się najmniej pół metra od sufitu.

 

Comments are closed.