Donice wykonane z tworzyw sztucznych wielu osobom kojarzą się jako mało eleganckie i kiczowate, a ponadto podatne na szybkie zniszczenie. Jednak obecnie w sklepach można znaleźć donice z plastiku, które przeczą tym stereotypom. Poznaj je bliżej!

Dlaczego warto wybrać donice z tworzywa?

Wybór odpowiednich donic do domu albo na taras lub balkon może być kłopotliwy. Asortyment jest bardzo szeroki, dlatego wiele osób nie wie, na co się zdecydować. Warto wziąć wtedy pod uwagę donice z tworzyw sztucznych. Jakie mają zalety?

1. Atrakcyjny wygląd

Przede wszystkim donice z plastiku mają efektowny wygląd, ponieważ na skutek produkcji mogą uzyskać one proste, lecz też nietypowe kształty. Warto wtedy zdecydować się na wyroby wyższej jakości, które nie wyglądają tandetnie.

Najlepiej kupować plastikowe donice uznanych producentów, na przykład donice Lechuza, które doskonale nadają się do wielu aranżacji.

2. Wytrzymałość i odporność

Donice z tworzyw sztucznych są wysoce odporne na uszkodzenia i wytrzymałe w zróżnicowanych warunkach, dlatego mogą one służyć na wiele lat. Mogą być przez to używane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Oczywiście, także w tym przypadku jakość jest kluczowa. Wysokiej jakości donica z grubszego plastiku będzie trwalsza od tej z cienkiego tworzywa.

3. Niski ciężar

Dużym atutem plastikowych donic jest też ich niski ciężar. To powoduje, że nawet duża donica z rośliną nie jest trudna w przesuwaniu.

Donice plastikowe – przegląd modeli

W sklepach czekają różnorodne donice plastikowe. Jakie modele warto wybrać? Oto najmodniejsze pojemniki z tworzyw sztucznych!

Modne donice plastikowe:

  • Donice w kubistycznych kształtach – proste, wzorowane na figurach geometrycznych, idealne do nowoczesnych wnętrz.
  • Donice imitujące beton – znacznie lżejsze i do złudzenia przypominające ten materiał.
  • Donice na wysoki połysk – wykończone tworzywem sztucznym z efektem lustrzanego połysku, na przykład kolekcja donic Lechuza Glossy.
  • Donice LED – podświetlane donice wyposażone w diody LED, w wybranych modelach można zmieniać kolor światła.
  • Donice z technorattanu – imitują plecionkę, świetne do klasycznych, rustykalnych aranżacji.

Ile kosztują donice z tworzyw sztucznych?

Ceny za donice z tworzyw sztucznych zależne są od producenta, wybranego modelu, a także od jego wielkości.

Za wysokiej klasy donice Lechuza należy zapłacić od około 70 złotych za małe modele to nawet ponad 1000 złotych za duże donice, które mogą być używane we wnętrzach i na zewnątrz.

Tanie donice, które jednak nie są tak wytrzymałe, można kupować w cenie już od kilku złotych za sztukę. Większe modele to wydatek około 200-400 złotych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.

Comments are closed.