Jak sprawić, aby zwykły stół się wyjątkowym miejscem spotkań? Okazuje się, że poza wyśmienitymi potrawami warto zadbać również o to, aby na stole znalazły się odpowiednie sztućce. Komplet sztućców to dzisiaj nie tylko funkcjonalny dodatek – to również element, który podniesie estetykę i sprawi, że każdy posiłek będzie smakował lepiej!

Jaki komplet sztućców zaproponują nam producenci?

Nowoczesne sztućce to dzisiaj przede wszystkim produkty wykonane z trwałych materiałów. Komplet sztućców tworzy się zazwyczaj ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, ścieraniem, zarysowaniem czy wysokimi temperaturami. Sztućce tworzone z tego materiału na długi czas zachowają wspaniały wygląd, mogą być czyszczone w zmywarkach automatycznych. Druga istotna kwestia to profilowanie i wyważenie sztućców – dzięki odpowiedniej linii sztućce doskonale leżą w dłoni i pozwalają na wygodne spożywanie posiłków. Warto zwrócić uwagę również na zdobienia i linię elementów konkretnego zestawu – projektanci sięgają po klasyczne wzorce, ale i nowoczesne trendy: sztućce zdobione są motywami florystycznymi, ornamentami, długość trzonka może być wysmuklona i frezowana. Poza klasycznymi kompletami w ofercie producentów znajdziemy również sztućce specjalnego przeznaczenia, np. komplet sztućców dla dzieci. Takie komplety zdobione są motywami ze znanych bajek. 

Jak sprzedawany jest komplet sztućców?

Szukając eleganckiego kompletu sztućców warto zaufać profesjonalistom – w sklepach takich jak gerlach.pl znajdziemy wysokiej klasy sztućce w dedykowanych walizkach. Możemy wybierać pomiędzy kompletami posiadającymi 24, 48 czy 68 elementów, w zależności od naszych potrzeb. Na nasze specjalne zamówienie sztućce mogą być również grawerowane. To świetny pomysł na nietuzinkowy prezent!

Comments are closed.