Jak wybrać drzwi na balkon lub na taras? Wyjście na świeże powietrze powinno zostać przez nas bardzo starannie wybrane, abyśmy czerpali radość z korzystania z niego. Do wyboru mamy tradycyjne i nowoczesne okna balkonowe przesuwne.

Drzwi balkonowe rozwierno-uchylne

Czy fakt, że tak mocno doceniamy nowoczesne akcenty sprawia, iż rezygnujemy z tradycyjnych elementów wykończenia wnętrz? Oczywiście, że nie. Drzwi balkonowe rozwierno-uchylne nadal cieszą się dużą popularnością. W szczególności w miejscach, gdzie do czynienia mamy z mniejszymi przeszkleniami. Są to te drzwi, które umożliwiają uchylenie jednego skrzydła lub też otwarcie w całości. Może to fakt, że skrzydło drzwiowe po otwarciu zajmuje dużo miejsca, ale warto wiedzieć, że tego typu okna cechują się dużą szczelnością.

Nowoczesne okna balkonowo przesuwne

Do wyboru mamy nie tylko jedno okno balkonowo przesuwne, ale kilka rodzai. Oto one:

  • drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne HST,
  • drzwi balkonowe uchylno-przesuwne PSK.

Nowoczesna stolarka okienna ma nam wiele do zaoferowania. M.in. to, że dzięki modelom przesuwnym można stworzyć naprawdę duże przeszklenia okienne, co wygląda niezwykle efektownie. Tego typu okna pozwalają również na wpuszczenie ogromnej ilości światła dziennego do środka pomieszczenia. A może ktoś skusi się na tarasowe drzwi harmonijkowe? Może ich popularność nie jest tak duża, ale również stanowią bardzo ciekawą propozycję, którą warto rozważyć. Dają one możliwość rozsunięcia przeszklenia na pełnej szerokości.

Comments are closed.