Kuchnia w kształcie litery L to strzał w dziesiątkę. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z wąskimi pomieszczeniami. Tego typu układ kuchenny jest niezwykle funkcjonalny. Zadbajmy o to, aby była ona wyposażona we wszystkie potrzebne elementy.

Harmonijne pomieszczenie

Czym wyróżnia się dokładnie kuchnia w kształcie litery L? Do czynienia mamy tutaj z dwoma ciągami szafek kuchennych, które stoją względem siebie pod kątem prostym. Do wyboru jest tylko dolna zabudowa szafek kuchennych, ale w małym pomieszczeniu może okazać się ich za mało. Dlatego też zdecydowana większość decyduje się na dolną oraz górną zabudowę meblową, która umożliwia przechowanie wszystkich rzeczy. Dwie ściany zostają więc zabudowane, a trzecia ściana jest wolna. Taki układ kuchenny świetnie sprawdza się w zamkniętych pomieszczeniach.

Ergonomiczna kuchnia w kształcie litery L

Wydawać by się mogło, że małe i wąskie pomieszczenia są trudne do zagospodarowania, ale tak faktycznie nie będzie. W szczególności, jeżeli do wszystkiego podejdziemy, pamiętając o głównych zasadach trójkąta roboczego. Piekarnik, lodówka i zlewozmywak powinny być ustawione względem siebie według odpowiednich odległości. Są to najważniejsze sprzęty kuchenne, które powinny znajdować się na czubkach trójkąta roboczego. Pomiędzy nimi znajdzie się miejsce na blaty robocze oraz strefę przechowywania. Tak urządzona kuchnia stanie się funkcjonalnym pomieszczeniem, gdzie z wielką przyjemnością poszczególne osoby będą przygotowywać posiłki dla rodziny. 

Comments are closed.