Wanny asymetryczne znacznie różnią się od wanien standardowych.. Bardzo często są to wanny narożne lub wanny o bokach, które różnią się swoimi wymiarami. Wybierane są do łazienek specyficznych, albo zbyt małych, albo nietypowych, albo nowoczesnych. Są one bardzo zróżnicowane, ale wbrew wszelkim pozorom bardzo wygodne i na pewno nienudne.

Czysty relaks

Wanny asymetryczne zapewniają swoim użytkownikom czysty relaks i pełen komfort w czasie kąpieli. Wizualnie są one mniejsze, ale ich niecka do kąpieli jest znacznie głębsza i przez ten fakt, są one bardzo wygodne.

Tego typu wanny charakteryzują się tym, że ich boki są nierówne, mają różnego rodzaju zaokrąglenia. Wyposażone są w wyprofilowane siedziska i oparcia. Producenci wyposażają je w dodatkowe akcesoria typu siedziska, uchwyty i dlatego wanny te są bezpieczne dla osób starszych, dzieci lub osób upośledzonych ruchowo.

Rodzaje wanien asymetrycznych

Najczęstszym ich przykładem są wanny narożne. Zdecydowanie są one wybierane do łazienek o małej powierzchni. Przy ich pomocy można bardzo ciekawie zaaranżować daną łazienkę. Wejście do nich jest nieco niższe, aniżeli do ich standardowych odpowiedników i dlatego są one bardzo wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.

Siedziska pozwalają na bezproblemowe wykonywanie zabiegów kosmetycznych w czasie kąpieli. Natomiast dla dzieci przyjemnością bywa kąpiel w wannie dwupoziomowej, szczególnie że jeden poziom może być miejscem stałego pobytu ich zabawek kąpielowych.

Z czego produkuje się wanny asymetryczne?

Najbardziej popularnym materiałem do produkcji tego typu urządzeń sanitarnych jest akryl. Materiał ten doskonale daje się kształtować i dlatego wanny asymetryczne mogą mieć zróżnicowane kształty. Ponadto materiał ten charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi oraz termoizolacyjnymi i jest bardzo miły w dotyku i użytkowaniu.

Tego typu wanny produkowane są przez producentów zarówno w wersji lewej jak i prawej. Zawsze więc można dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb i do danej łazienki.

Zabudowa

Bardzo ważny jest sposób zabudowy wanny. Trzeba go wykonać tak, by wanna była dobrze zabudowana, ale równocześnie by był swobodny dostęp do kanalizacji wodnej.

Producenci proponują specjalne rodzaje zabudowy, którą można razem z wanną, bez problemu, zainstalować w łazience. Zawsze warto jest wszystkie potrzebne akcesoria wraz z zabudową kupować u tego samego producenta co wannę. Wtedy ma się pewność, że wszystko będzie do siebie pasować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.