Nie tylko twarz podlega procesom starzenia. Wraz z wiekiem włókna kolagenowe w skórze słabną, czego efektem jest większa podatność na wiotczenie. Stosując odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej, można poprawić jakość skóry i zredukować jej wiotkość. Na szczególną uwagę zasługuje technologia HIFU, która wykorzystuje innowacyjne skoncentrowane ultradźwięki. Jest to jedna z najskuteczniejszych niechirurgicznych metod liftingu. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg HIFU na ciało.

Czym jest technologia HIFU?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to skoncentrowana wiązka ultradźwięków o szerokim zasięgu. Fale generowane przez specjalne urządzenie przenikają przez skórę bez naruszania ciągłości naskórka. Docierają do głębokich warstw skóry, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej, gdzie wywołują mikrouszkodzenia, których celem jest stymulowanie wielu korzystnych procesów. Urządzenia HIFU stosowane w medycynie estetycznej są w stanie działać na głębokości od 1,5 do 9 mm. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, zabiegi HIFU wykonuje się zarówno na twarz, jak i na całe ciało. W zależności od leczonego obszaru dobiera się głowicę o odpowiedniej głębokości działania.

Jak lifting ultradźwiękowy działa na ciało?

Działanie technologii HIFU opiera się na selektywnym podgrzewaniu tkanki na różnych głębokościach. Fala ultradźwiękowa pobudza komórki skóry do regeneracji, której głównym celem jest produkcja większej ilości kolagenu – białka odpowiadającego za jędrność skóry. Zabieg HIFU oddziałuje również na tkankę tłuszczową, wywołując proces lipolizy. Komórki tłuszczowe zostają uszkodzone, a następnie usunięte przez organizm na drodze naturalnych procesów fizjologicznych.

Przed zabiegiem HIFU odbywa się konsultacja w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz poznania oczekiwań pacjenta. Procedura wykonywana jest przez lekarza lub odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. Zabieg oceniany jest jako mało bolesny, ale możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Zastosowanie technologii HIFU nie wymaga rekonwalescencji – umożliwia natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Obszar działania ultradźwięków może być przez kilka dni tkliwy i zaczerwieniony – jest to naturalna reakcja organizmu na tak głęboką ingerencję. Skutki uboczne szybko mijają i zastępowane są przez pozytywne efekty terapii.

Zabieg HIFU – nieoceniona pomoc w modelowaniu sylwetki

Zabiegi z użyciem technologii HIFU prowadzą do widocznej poprawy napięcia skóry. Są w stanie zredukować takie niedoskonałości, jak wiotkość skóry na brzuchu po ciąży czy obwisła skóra nad kolanami. Dodatkowym efektem jest redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej. Technologia HIFU to sposób na zlikwidowanie wałeczków tłuszczyku w talii czy zmniejszenie obwodu ud. Lifting ciała bez skalpela nie jest jednak przeznaczony dla osób otyłych i ze znaczną nadwagą. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też znaczny nadmiar wiotkiej skóry, np. po gwałtownym spadku masy ciała. Zabieg przynosi najlepsze efekty, gdy zastosowany jest w celu likwidacji umiarkowanych zwiotczeń i niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej.

Rezultaty w postaci poprawy kondycji skóry i zwiększenia jej jędrności widoczne są niemal natychmiast. Jednocześnie w organizmie zachodzi szereg procesów, które swój finał mają dopiero po kilku tygodniach. Dlatego o optymalnych efektach zabiegu HIFU na ciało mówimy dopiero po 2-3 miesiącach. Co ważne, dla uzyskania pożądanych rezultatów wystarczy wykonać jeden zabieg na 1-2 lata.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

 

Comments are closed.