Jazda konna uznawana jest za sport ogólnorozwojowy – trenując jazdę konną ćwiczymy przede wszystkim nasze mięśnie, ale i umiejętność utrzymania równowagi, wzmacniane są mięśnie grzbietu i nóg, poprawia się ogólna koordynacja ciała. Jazda konna pozwala też na spędzanie większej ilości czasu blisko natury, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Jak przygotować się do nauki jazdy konnej?

Odpowiednie spodnie do jazdy konnej

Kiedy już znajdziemy szkołę jazdy konnej i zapiszemy się na jazdy warto zastanowić się, jak przygotować się do zajęć. Podstawowym elementem wyposażenia jeźdźca są wygodne spodnie, czyli bryczesy. Spodnie do jazdy konnej tworzone są dzisiaj z trwałych, ale i lekkich materiałów, odznaczających się doskonałymi parametrami technicznymi. Nowoczesne bryczesy są zabezpieczone przed ścieraniem, wnikaniem brudu. Zastosowane tkaniny są najczęściej szybkoschnące, a struktura materiału pozwala na swobodną cyrkulację powietrza i wentylowanie naszej skóry. Istotną kwestią w doborze bryczesów jest to, aby zapewniały one pełną swobodę ruchów – bryczesy mają być „drugą skórą”, powinny one pracować podczas jazdy. Bryczesy dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, a producenci proponują nam również udogodnienia takie jak silikonowe pasy. Silikon pozwala na lepsze utrzymywanie się w siodle oraz lepsze dopasowanie się do ruchów konia. 

Kask na głowie – czy jest ważny?

Kask do jazdy konnej powinien być elementem, bez którego nie wsiadamy na konia. Nowoczesne kaski jeździeckie dostępne są zarówno w rozmiarach dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas wyboru istotne jest to, aby przymierzyć kilka kasków i wybrać ten, który leży idealnie. Kask nie powinien uwierać, powodować dyskomfortu czy bólu. Kaski posiadają regulowane paski do zapinania pod szyją.

Comments are closed.

worlds.com ital-system.pl https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/