Na czym polega projektowanie architektoniczne? Jest to niezwykle skomplikowana działalność, której celem jest stworzenie nowych projektów, wykorzystywanych w działalności budowlanej. Jak wykonuje się projektowanie architektoniczne?

Komputery w świecie architektów

Dużo rzeczy wykonuje się samodzielnie – ręcznie, jeżeli chodzi o projektowanie, ale także część rzeczy została przeniesiona do komputera, dzięki czemu praca nie tylko idzie sprawniej, ale również dokładniej. Tak jest w przypadku projektowania architektonicznego. Do jego wykonania użytkuje się Revit – program, który umożliwia umieszczanie inteligentnych elementów, takich jak okna i drzwi w projekcie. On także ułatwia wykonanie: optymalizacji parametrów budynku, fotorealistycznego renderowania, czy też tworzenie panoram stereo. Skomplikowane? Nie, jeżeli zna się odpowiednie podstawy tego programu komputerowego.

Kurs Revit dla architektów

Osoby, które chciałyby się tego nauczyć, powinny zapisać się na kurs Revit. Szkolenie, które umożliwia poznanie programu od podstaw, dzięki czemu będzie można nauczyć się pracy w BIM. Uczestnicy kursu będą mogli nauczyć się nie tylko modelowania, ale także tworzenia odpowiedniej do tego dokumentacji. Podczas nauki można nauczyć się m.in. wykonywać podstawowe komponenty, które wchodzą na ogół w skład budynku, tworzyć dokumentacją 2D, a także tworzyć zestawienia na podstawie modelu. Wydawać by się mogło, że ciężkie będzie opanować ten materiał, ale jeżeli ktoś ma odpowiednie chęci, to wszystko uda mu się osiągnąć. 

Comments are closed.