Stroje kąpielowe przydają się przede wszystkim latem. Kiedy pogoda sprzyja, wiele kobiet decyduje się spędzić nieco czasu na plaży, żeby złapać trochę słońca, popływać i po prostu odpocząć i się zrelaksować. Na rynku znaleźć można obecnie ogromny wybór strojów w najróżniejszych krojach. Czym kierować się przy zakupach?

Krój stroju kąpielowego – jakie ma znaczenie?

W handlu dostępne są obecnie stroje kąpielowe w bardzo różnych krojach. Najbardziej popularne są stroje kąpielowe dwuczęściowe i modele jednoczęściowe. Czym one się pomiędzy sobą różnią? W przypadku strojów kąpielowych dwuczęściowych majtki i stanik są całkowicie osobno i mogą być wedle gustu dowolnie do siebie dobierane. Stroje jednoczęściowe stanowią jedną całość i znacznie więcej zasłaniają.

Jeżeli ktoś woli stroje jednoczęściowe, ale ma ochotę odsłonić znacznie więcej ciała, to świetnie sprawdzają się stroje monokini z dużymi wycięciami. Tankini to stroje kąpielowe dwuczęściowe, w których górna część zastąpiona jest przez wykonana z odpowiedniego materiału koszulkę kąpielową. Z kolei mikrobikini to stroje, które zasłaniają naprawdę niewiele i do których noszenie trzeba odrobiny odwagi. Na plażę njlepiej wybrać taki strój, w jakim czujemy się najbardziej komfortowo.

Materiał, z jakiego uszyty jest strój

Spore znaczenie ma też materiał, z jakiego uszyty jest strój. Większość strojów kąpielowych wykonuje się obecnie z materiałów w całości syntetycznych. Takie stroje świetnie nadają się do pływania, ponieważ poza wodą bardzo szybko schną.

W opinii wielu osób stroje wykonane z materiałów naturalnych są o wiele wygodniejsze i przyjemniejsze dla skóry – zwłaszcza w bardziej wrażliwych miejscach. Nie dla każdego jednak ta różnica jest mocno odczuwalna. Stroje takie zdecydowanie gorzej sprawdzają się w czasie pływania.

Czy producent stroju jest ważny?

Warto zadać sobie również pytanie o to, czy producent stroju ma duże znaczenie. Na rynku znaleźć można zarówno stroje markowe od znanych i drogi producentów, jak i stroje bardzo tanie, które można kupić w kiosku przy plaży. Czy jest między nimi jakaś zasadnicza różnica? Na pewno jest nią cena.

Jeżeli z jakichś powodów decydujemy się na modny strój znanego producenta (co jest całkowicie zrozumiałe), to warto zwrócić szczególną uwagę na materiał i jakość wykonania. Dobrze będzie, jeżeli drogi strój będzie mógł pozostać z nami na długo – najlepiej na kilka sezonów. Obecnie stroje kąpielowe znajdują się w ofertach praktycznie wszystkich producentów odzieży damskiej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Strój kąpielowy dwuczęściowe.

Comments are closed.